close
Címlap17. Partnerség a célok eléréséértExportfejlesztés egyetemi szinten

Exportfejlesztés egyetemi szinten

Együttműködési megállapodást írt alá a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség és a PTE. A dekrétumot Jenei Gábor vezérigazgató, Decsi István, a Pécsi Tudományegyetem kancellárja és Siptár Dávid, a PTE Fejlesztési és Gazdaságkapcsolati Főosztályának vezetője szignálta június 19-én.

A HEPA alapvető célja, hogy minél szorosabb és heterogénebb kapcsolatot építsen ki a hazai felsőoktatással annak érdekében, hogy elméleti, gyakorlati tudásbázisát, kapcsolatait a közös szakmai célok érdekében mozgósítsa. Az üzleti szféra és a felsőoktatás közötti összefonódások elősegítik az egyetemi hallgatók elhelyezkedését a munkaerőpiacon, ezzel egyidőben pedig a hazai vállalkozásoknak nyújt lehetőséget üzleti tevékenységük tudásalapú fejlesztéséhez. A HEPA intézményén belül az Exportakadémia végzi az exportfejlesztési területen érintett szakemberek külpiaci felkészítését és mára nem csupán a KKV-k számára, hanem az export iránt érdeklődő magánszemélyek – így akár egyetemi hallgatók számára is – képzési szolgáltatást nyújt.

Az Export koordinátor képzés, Magyarországon jelenleg az egyetlen olyan kurzus a felnőttképzési kínálatban, mely fél év alatt, viszonylag rugalmas időbeosztással, mégis gyakorlatias formában, komplex módon készíti fel a résztvevőket a nemzetközi ügyletmenedzsmentre.

A képzést a Pécsi Tudományegyetem Fejlesztési és Gazdaságkapcsolati Főosztálya átfogóan ismeri, hiszen két munkatársuk is részt vett az első évfolyamban, és kimagasló eredménnyel fejezték be azt.  
Az aláírt együttműködési megállapodás több szempontból is ígéretes együttműködést irányoz elő a HEPA és a PTE között, ami a digitális képzési felületek fejlesztésére is kiterjed. Az együttműködés fontos eleme a PTE által biztosított K+F+I szolgáltatások és kompetenciák megismerése, valamint megismertetése a HEPA vállalati partnereivel. A vállalati kooperáció területén a PTE a Dél-dunántúli régióban működő cégek számára kiajánlja a HEPA azon képzéseit, amelyek a PTE képzési portfóliójában nem szerepelnek, ezáltal

elősegítve a HEPA összekapcsolását a Dél-dunántúli régióban működő releváns partnerekkel.  A szakmai hálózatépítés

fontosságát is szem előtt tartva a felek részt vesznek egymás szakmai-tudományos rendezvényein, csatlakoznak minden olyan közös kezdeményezéshez, amely szakmai fórumot biztosít a gyakorlati eredmények publikálására.
Jenei Gábor, a HEPA vezérigazgatója az eseményen elmondta, hogy az egyetemről kikerült és a HEPA tevékenységéhez csatlakozott friss diplomások kulcsfontosságú szereplői lehetnek a hazai exportnak. A PTE remekül szolgálja azt a célt, hogy elméleti és gyakorlati tudásátadásával akár a hazai start-up-ok következő generációját készítse fel.
Decsi István, a PTE kancellárja hozzátette, hogy regionális vezető felsőoktatási intézményként a HEPA-val való együttműködés azért is ígéretes, mert

innovációs és kutatásfejlesztési tevékenységének köszönhetően a HEPA ügyfélkörébe tartozó vállalkozások olyan tudásalapú megoldásokra tehetnek szert, amelyek segíthetik a külpiacra lépést, gazdasági teljesítményük innovatív módon történő fokozását és a kapcsolatrendszerük bővítését.

A vállalatok nemcsak képzési intézményként, de kutatás-fejlesztési és forrásszerző képességüket is támogató partnerként tekintenek a Pécsi Tudományegyetemre. 

UnivPécs

UnivPécs

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni