close
CímlapEgyetemi életMintha a jövőben…

Mintha a jövőben…

2019. április 27.

Egy nap az innovatív pécsi vállalkozásokért címmel szervezett konferenciát és kiállítást a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karán az INPUT program április 24-én, ahol sikeres magyar startupok és healthtech projektek mutatkoztak be. Az InnoPécs 2019-re látogatók szinte a jövőben érezhették magukat, számos új technológiát, ötletet megismerhettek, valamint olyan ismert startupokkal találkozhattok, mint az oszkar.com, vagy a Vimage, és bepillantást nyerhettek több egyetemi healthtech projektbe is.

InnoPécs 2019

Az InnoPécs célja az volt, hogy teret adjanak az ötleteknek, egy helyre koncentrálják az innovatív megoldásokat és cégeket Pécsett, hogy megmutassuk, a jó ötletek, és sikeres vállalkozások itt vannak közöttünk. Továbbá szerettek volna inspirációul szolgálni bárkinek, akinek van egy jó ötlete, hogy vágjon bele bátran, mert az innováció mindenkié! Mindenkinek lehet helye és szerepe egy innovatív csapatban, legyen akár programozó vagy bölcsész.

InnoPécs 2019

Az előadások két szekcióban zajlottak, magyar és angol nyelven – előbbiben sikeres startupok előadásait hallgathatták meg az érdeklődők, utóbbiban a dél-dunántúli régió döntéshozói kulcsfontosságú kérdéseket vitattak meg az IKT szektor jövőjéről. Az előadásokon innovatív megoldásokat dolgoztak fel, arról, hogy hogyan érdemes startupot indítani, milyen a kiterjesztett valóság, és még rengeteg izgalmas témáról is szó esett.

InnoPécs 2019

Az innovációs napot záró kerekasztal beszélgetésen azt járták körbe, hogy a sikerhez pénz kell-e, vagy egyéb segítség? A vélemények megoszlottak, Gyűrűs Máté az Oszkár telekocsitól például azt vallja: „nem vagyunk befektetés-pártiak, jobb addig húzni anélkül, ameddig lehet”. Természetesen érthető, ha egy vállalkozás önállóságot szeretne, azt is érdemes mérlegelni, hogy milyen esetleges hátrányai lehetnek annak, ha valaki nem kér segítséget, és mondjuk ezáltal versenyhátrányba kerülhet a többi piaci szereplővel szemben. Hogy valaki tud-e, akar-e befektetőt szerezni a vállalkozásához, az nagyban függ az adott startup jellegétől, illetve a termékétől is. Tamás Árpád, a DevMads szoftverfejlesztő cég társ-alapítója elmondta, „egyáltalán nem is kaptunk segítséget, nagyrészt önerőből sikerült megoldani, a fizetős szolgáltatásunk fenn tudta tartani a céget”. Ezzel szemben a Codecool fejlesztője, Kovács Áron kiemelte, hogy „a kódoló iskola fenntartási költsége viszonylag magas, kifejezetten infrastruktúraigényes”, így szükség volt egy elég nagymértékű befektetésre. A beszélgetésből az derült ki, hogy nincs egy jó taktika, vagy recept a sikerhez, különböző utakon jutnak el odáig az egyes startupok.

InnoPécs 2019

Mindenképp érdemes még megemlíteni a PTE-s alumnus, Csernák Zoltán Samu által megálmodott Semse app-ot, amely az agyhullámokat méri, és ezek vizualizációjával a meditáció, a nyugalmi állapot elérésének megtanításával segíti a felhasználóit, hogy beléphessenek a stresszkezelés új dimenzióiba. „Az InnoPécsen sokan kipróbálták az appot, amely még béta-tesztelés alatt van, egész jók a visszajelzések” – mondta az alapító. Tulajdonképpen ez egy olyan neurofeedback-érzékelőkkel összekötött számítógépes program, amely kellemes zenei aláfestéssel, választható témákkal, mint például a vízpart, vagy az erdő segít ellazulni, megnyugodni, ezáltal hozzájárul a mentálhigiénéhez. Fontos eleme, hogy van látható visszacsatolás a pillanatnyi teljesítményről

TÓTH Mariann

Tóth Mariann

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni