close
CímlapEgyetemi életPrinz Gyula-díj 2017

Prinz Gyula-díj 2017

2018. február 28.

20 éves hagyomány, hogy a PTE TTK Földrajzi Intézete a neves geográfus professzorról elnevezett díjjal ismeri el a hazai földtudományok kiemelkedő képviselőit és a reményteljes tehetségeket.

A Földrajzi Intézet Tanácsa 2018. januári ülésén döntött a 2017. évi díjazottak személyéről, magát az elismerést Páva Zsolt, Pécs polgármestere adta át február 22-én.

A professzori fokozat díjazottja Dövényi Zoltán. A professzor a német-magyar geográfus kapcsolatok egyik megalapozója, tanítványai, kollégái mindmáig sokat profitálnak ebből a kapcsolatrendszerből. 1999-től a PTE Földrajzi Intézet egyetemi tanára, 2005-2010 között igazgatója. 2010-től Pécsi Tudományegyetem Földtudományi Doktoriskolájának vezetője, ahol működése elmúlt másfél évtizedében közel hetvenen védték meg sikerrel tudományos értekezésüket, míg közvetlenül hét doktorandusz munkáját segítette a fokozatszerzésig. 2003-ban akadémiai doktori fokozatot szerzett a munkanélküliség és foglalkoztatottság német-magyar területi dimenzióit taglaló disszertációjával. A település- és migrációföldrajz és a szociálgeográfia területén elismert publikációs tevékenysége mellett szakmai tevékenységéből kiemelendő szerkesztői és lektori munkája.

Egy régebbi, de ma is érdekes Dövényi-előadás a Nyitott Egyetem egy korábbi felvételéről:

Az ifjúsági fokozat díjazottja Kiss Kinga. A fiatal tehetség geográfus mesterszakon végzett geoinformatika szakirányú képzéssel kiegészítve. Tanulmányai alatt több kitüntetésben részesült. 2013-ban a Nemzeti Kiválóság Program keretében az Eötvös Loránd Hallgatói Ösztöndíjat, majd ugyanebben az évben a Köztársasági ösztöndíjat nyerte el. 2014-ben az OTDK-n 2. helyezést ért el a Fizika – Földrajz – Matematika szekció geoinformatika tagozatában „A települések mentőkiérési adatainak meghatározása térinformatikai módszerekkel” című dolgozatával.

Doktoranduszként folyamatosan végzett oktatási tevékenységet. A földrajzi és geoinformatikai ismereteit számos kutatási területen kamatoztatta, így a tájökológiai térképezéshez és elemzéshez kapcsolódó nyílt forrású térinformatikai módszerek alkalmazásában, valamint a bagolyköpet és csapdázási adatokon alapuló kisemlős-monitorozás térinformatikai adatbázisának elkészítésében és elemzésében. Jelenleg a Földrajzi és Földtudományi Intézet tanársegédeként dolgozik.

A nyitóképen Kiss Kinga veszi át a díjat, a fotót Mánfai György készítette.

UnivPécs

UnivPécs

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni