close
CímlapEDUCFelsőoktatás határok nélkül

Felsőoktatás határok nélkül

2024. szeptember 23.

A Pécsi Tudományegyetemen rendszeresen megrendezett EDUC fórumon szakértők vitatták meg az európai felsőoktatás fejlődési irányait, különös figyelmet fordítva a hallgatói mobilitás növelésére, a képzések korszerűsítésére és az egyetemek közötti szorosabb együttműködésre.  

Az EDUC és a PTE vezetői közös alapelvek és szabályok kidolgozásán dolgoznak, amelyek egységesítik a hallgatói adatkezelést és az egyetemi szolgáltatásokat Európa-szerte. Az EDUC szövetség egyik fő célja olyan nemzetközi kurzusok és képzési programok kidolgozása, amelyek rugalmas, a munkaerőpiac által elismert tanulási lehetőségeket kínálnak a hallgatóknak.  

Az EDUC egy új, közös európai felhőszolgáltatást és adatkezelési rendszert fejleszt, amely egyszerűsíti az egyetemek közötti digitális együttműködést és biztosítja az adatok biztonságos kezelését. 

A fórum egyik kiemelt témája az EDUC Staff Secondments Program volt, amely 25 új pozíciót kínál az adminisztratív munkatársaknak, lehetőséget adva számukra, hogy 2-6 hónapot egy másik EDUC egyetemen töltsenek el, ezáltal fejlesztve szakmai kapcsolataikat és bővítve nemzetközi tapasztalataikat.   

Nagy hangsúlyt kapott az EDUC Szövetség Gap Year programja is, amely lehetőséget biztosít a BA/BSc és MA/MSc hallgatóknak, hogy 5 vagy 9 hónapot töltsenek egy másik EDUC egyetemen, ahol új tudományterületekkel ismerkedhetnek meg, fejleszthetik nyelvi és interkulturális készségeiket. 

Az EDUC kutatási projekt támogatási programja lehetőséget nyújt a szövetség tagjainak, hogy fejlett infrastruktúrákat használjanak és közös kutatásokat végezzenek. A fórumon megvitatták, hogyan segíthetik elő az ilyen projektek a nemzetközi tudományos együttműködést. 

Az EDUC lehetőséget biztosít a szövetség tagjainak, hogy fejlett infrastruktúrákat használjanak és közös kutatásokat végezzenek, ezáltal elősegítve a nemzetközi tudományos együttműködést. Az EDUC Staff Mobility Program révén az oktatók rövid időre más egyetemeken taníthatnak, elősegítve az oktatási módszerek cseréjét és az egyetemek közötti szakmai kapcsolatok építését. 

A fórumon bemutatták az EDUC szövetség új oktatási irányait is, különös tekintettel a mikrotanúsítványokra és a rövidebb ciklusú képzésekre, amelyek rugalmas oktatási lehetőségeket kínálnak az oktatók számára, hogy a munkaerőpiac igényeihez igazodó képzési formákat dolgozhassanak ki. 

EDUC

EDUC

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni