2022 szeptemberében a Pécsi Tudományegyetem (PTE) pályázatot nyújtott be a „Gyakorlóiskolák infrastrukturális fejlesztése” című, EFOP-4.2.3-22 számú konstrukció felhívására, aminek köszönhetően 800 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott. A fejlesztés az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alapból valósul meg.
Az EFOP 4.2.3 - Gyakorló iskolák infrastrukturális fejlesztése projekt révén a PTE pedagógusképzésben elengedhetetlen, pécsi székhelyű PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Óvoda három különálló feladatellátási hellyel rendelkező alábbi tagintézményeinek fejlesztése valósul meg:
- PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium 1. számú Általános Iskolája
- PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium Babits Mihály Gimnáziuma
- PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium Deák Ferenc Általános Iskolája
Ennek megfelelően a PTE három, fentiekben felsorolt gyakorló tagintézményében terveznek felújítási munkálatokat, bútor és eszközbeszerzéseket, energetikai fejlesztéseket. A legnagyobb igény a nevelési-oktatási termek, azok elérését szolgáló folyosók, és egyéb közös helyiségek felújítására merült fel.
A fejlesztés eredményeként a három tagintézményben összesen mintegy 90 tanterem, és jelentős számú egyéb helyiség - folyosó, mosdó, tanári helyiség, iskolaudvar - újul meg.
A jelenlegi rezsiválság kapcsán fontosnak tartották az iskolák energetikai korszerűsítését is a lehetőségekhez mérten, ezért a lámpatestek LED-re cserélése is a projekt részét képezi. A beruházás tervezett befejezése 2023 ősz. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.
A projektről bővebb információt a https://projektek.pte.hu/hu/hazai/erfa/efop-423-22-2022-00008 oldalon olvashatnak.