close
CímlapEDUCA közösség elengedhetetlen a nemzetközi felsőoktatásban való hatékony munkához

A közösség elengedhetetlen a nemzetközi felsőoktatásban való hatékony munkához

2023. november 23.

2600 intézményből, több mint 100 országból 6700 szakember vett részt a European Association of International Education (EAIE) Konferencia és Kiállításon Rotterdamban, szeptember 26–29. Között. Az esemény mottója az „egyesítő hullámokvolt, mely amellett, hogy Rotterdam jelentős múltját reprezentálta, és azt, hogy a holland város ma is az egész világ kikötőcentruma, a felsőoktatás különböző területeit összekötő közös célokra is utalt.  

Közösség mint a hatékony munka feltétele 
Az EAIE nonprofit szervezet célja az európai felsőoktatási intézmények nemzetköziesedésének elősegítése, valamint a nemzetközi kapcsolatokkal foglalkozók (oktatók, kutatók és adminisztratív dolgozók) tudásának szélesítése a nemzetközi felsőoktatás területén. 94 országból több mint 3000 egyéni és intézményi képviselő tag vesz részt az éves konferenciákon, szekcióüléseken és workshopokon. 
Az EDUC Európai Egyetemi Szövetség kiemelkedő részvétellel büszkélkedhetett a kiállításon. A szövetség a C14-es sarokstandra települt ki és több, mint 35 előre ütemezett találkozót tartott.

Naponta több, mint 200 látogató kapott teljes körű információt a szövetség alapértékeiről és célkitűzéseiről, különös figyelemmel a digitalizáció, a virtuális kampusz, a kreditelfogadás, a közös programok és az együttműködő partnerségi lehetőségek részleteire.

Az EDUC Szövetség számos célkitűzésének középpontjában az állt, hogy megmutassa magát a globális felsőoktatás terén, megossza azokat az eredményeket és jógyakorlatokat, amelyeket a pilot fázis során elért, és támogassa a partneregyetemek közötti szorosabb együttműködést.
A stand nem csupán a konferencia és a kiállítás résztvevői számára volt hozzáférhető, hanem az EDUC Szövetség nyolc partnerintézménye számára is központi szerepet töltött be a három nap alatt. A 33. EAIE Konferencia és Kiállítás kitűnő alkalom volt arra, hogy a szövetség megmutassa magát, tagjait, és azt, milyen aktívan alakítja az európai egyetemek jövőjét
Az EDUC standon a már korábbról ismert kollegákon kívül számos új kapcsolattartót/vezetőt is megismerhettem, ami

a jövőre és a mindennapi munkára nézve is hasznos lesz a PTE számára.

A korábbi kapcsolatokat is ápoltuk. Az újabb, több éves szakmai és akadémiai együttműködés a nemzetköziesítés terén tovább erősíti ezeket a jó alapokkal rendelkező együttműködéseinket” húzta alá el Németh Judit, a PTE Nemzetközi Igazgatóságának intézményi Erasmus+ koordinátora.

Study in Hungary 
A magyar felsőoktatási intézmények számára a Tempus Közalapítvány külön standot biztosított, Study in Hungary néven.
A standon a PTE-t dr. Pozsgai Gyöngyi, a Study Abroad és Nyári Egyetem Iroda vezetője képviselte. “A részvételem fő célja a Pécsi Tudományegyetem által kínált rövid ciklusú programok és együttműködési lehetőségek népszerűsítése volt a meglévő partnerek körében, valamint új partnerek és együttműködési lehetőségek feltérképezése. A rendezvény során 25 tárgyalópartnerem volt az USÁ-tól és Kanadától, Nagy-Britannián, Mexikón, Perun, Argentínán, Brazílián át Japánig, Kínáig, Indiáig. Dél-afrikai érdeklődők is voltak.

A konferencia lehetőséget nyújtott a study abroad programra, valamint nyári és téli egyetemi programokra vonatkozó konkrét egyeztetésekre,  szerződéses kapcsolatok előkészítésére.

Mint az EAIE Summer School Expert Group vezetőségi tagja, 2 szekcióban is tartottam előadást a programjainkról és népszerűsítettem a Pécsi Tudományegyetemen folyó magas színvonalú nemzetköziesítési tevékenységeket” – összegez dr. Pozsgai Gyöngyi. 

EDUC Európai Egyetemi Szövetség

EDUC Európai Egyetemi Szövetség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni