close
CímlapEgyetemi életEmlékfát ültettek Buday-Sántha Attila professzor tiszteletére

Emlékfát ültettek Buday-Sántha Attila professzor tiszteletére

2021. szeptember 29.

Az MTA KRTK Regionális Kutatások Intézete kezdeményezésére, a Magyar Regionális Tudományi Társasággal és a PTE Közgazdaságtudományi Karával közösen emlékfát ültettek Prof. dr. Buday-Sántha Attila születésének 80. évfordulója emlékére, tiszteletük és megbecsülésük jeléül a IX. Falukonferencia első napján, szeptember 22-én. A megemlékezésen a családtagokon kívül számos munkatárs, tanítvány vett részt.

Az ünnepélyen beszédet mondott Dr. Schepp Zoltán, a KTK dékánja, amelyben így emlékezett vissza Buday-Sántha professzorra: „emblematikus, karakteres egyéniség volt, aki mindenkivel közvetlen tudott lenni. A szakmai műhely, amit megalapított, kulcsfontosságú hozzájárulás a kar munkásságához” – mondta a dékán a professzor oktatói és Doktori Iskola vezetői és alapító tevékenységéről. Reményét fejezte ki, hogy a szemerkélő eső az emlékfa gyökereit táplálja majd.

Ezután Gál Zoltán, a Magyar Regionális Tudományi Társaság elnöke Buday-Sántha Attila kutatói tevékenységét foglalta össze: „úttörő volt, rendhagyó tudományos és szakmai közösséget teremtett. Igazi közéleti személyiség és fair play játékos volt.” Majd Dr. Kuráth Gabriella egyetemi docens, a professzor tanítványaként emlékezett vissza: „Tanár úr igazi pedagógus volt, csupa nagybetűvel. Mély érzésű ember, aki számára fontosak a hagyományos emberi értékek, a világos beszéd és a tisztelet. Ajtaja mindig nyitva állt. Őszintén, néha keményen fogalmazva, de mindig a hallgatók érdekeit szem előtt tartva adott tanácsot.” A megható beszédek után a megemlékezés záróakkordjaként a meghívottak a családdal közösen egy hársfát ülttettek a PTE Közgazdaságtudományi Kar kiemelkedő professzora, Buday-Sántha Attila emlékére a kar udvarán.

Korompai Attila szavait tolmácsolva: „Buday-Sántha Attila emléke műveiben, tanításaiban, tanítványaiban és szeretve tisztelt kollégái munkásságában a fa életéhez hasonlóképp tovább él.”

Kuráth Gabriella pedig így fogalmazta meg az emlékfa-ültetés jelentőségét:

„Remélem, hogy ez a fa itt a KTK udvarán, ahányszor ránézünk, felidézi a kedves emlékeket; és nem csak nekünk, hanem a következő generáció számára is útmutatóul szolgálnak a Buday-Sántha professzor által képviselt emberi értékek.”

A IX. Falukonferencia első napji rendezvényeit is a professzor munkásságának ajánlotta a kar, valamint a "Mindenkiben rejlik valamilyen tehetség..." címmel emlékszekciót szerveztek a volt tanítványai. 

Tóth Mariann

Tóth Mariann

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni