close
CímlapEgyetemi életHagyomány, innováció, minőség

Hagyomány, innováció, minőség

2021. május 18.

Interjú Dr. Schepp Zoltánnal, a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar dékánjával

Három szót választottunk a beszélgetés mottójául. Leginkább a hagyomány szó hangozhat furcsán, amikor egy versenyképes közgazdasági képzésről beszélünk. Miért lehet fontos a hagyomány valakinek, aki most jelentkezik a PTE KTK vagyis a Pécsiközgáz valamelyik szakára?
A most hozzánk jelentkezők egy több mint 50 éves intézményt választanak, hiszen 2020-ban ünnepeltük a pécsi, egyúttal a vidéki közgazdászképzés fél évszázados jubileumát. Ez azt jelenti, hogy van mögöttünk, tapasztalat és olyan tudományos, oktatási múlt, amire építhetünk, ami biztosítékként szolgálhat. Olyan elődök nyomdokaiban járunk, akik a maguk korában haladó gondolkodású, széleslátókörű szakemberek voltak és megmutatták azt az irányt és azt a minőségi mércét, amelyhez a mai napig mérjük magunkat. A mostani hallgató évszázados falak között járhat egy évtizedes képzési tapasztalatokra épülő, de módszertanát és infrastrukturális hátterét tekintve 21. századi képzésre.

Ezek szerint az innovatív gondolkodás nem újdonság a pécsi falak között. Ma mi jellemzi az közgazdászképzésüket?
Ütőképes oktatógárdával és progresszív adminisztrációs csapattal rendelkezünk, amely négy képzési szinten (FOKSZ, alap-, mester-, és doktori képzések), kétféle (nappali és levelező) képzési rendben, magyar és angol nyelven összesen 21 szakon bizonyítja tanévről-tanévre a rátermettségét, hallgatóbarát hozzáállását. Különösen büszkék vagyunk a EFMD akkreditációt szerző angol nyelvű gazdálkodási és menedzsment BAM alapszakra, amelyre zászlóshajóként tekintünk, és ahol a 2020-as felvételi eljárás során a teljes PTE legmagasabb határpontjával lehetett bekerülni állami ösztöndíjas helyekre.

Elkötelezettek vagyunk a teljesítmény, az emberségesség és az igényesség irányába minden tekintetben.

Ez az oka, hogy több olyan ösztöndíjprogram is várja a hozzánk érkezőket, amivel megkönnyíthejük a jövőjükért tenni akaró, céltudatos hallgatók számára az egyetemi éveket.

Mit üzen Dékán Úr a döntés előtt álló leendő hallgatóknak?
Amikor ez ember egyetemet választ, hajlamos csak az előtte álló években gondolkodni. Ez nem baj, hiszen az egyetemi évek sokunknak a legmeghatározóbb emlékei, ezért érdemes egy olyan bejárható és szerethető várost választani, mint Pécs. Fontos azonban egy-egy egyetemi képzést abból a szempontból is megvizsgálni, hogy milyen munícióval lát el bennünket a szakmai életünkre. A Pécsiközgáz képzéseiben

nagy és egyre növekvő hangsúlyt kap az élő vállalati szektor jelenléte:

szoros kapcsolatot ápolunk a térség vezető cégeivel, akik nemcsak a gyakorlati oktatásban, de már az egyetemi képzésben is aktív szereplők, így a diploma után olyan valóságos vállalati tapasztalatokkal lépnek ki a hallgatók, ami megkönnyíti a pályakezdésüket.

UnivPécs

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni