A Pécsi Tudományegyetem Kapcsolati Igazgatósága és az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat hirdette meg az alkotói ötletpályázatot, amelyen a 10 kar 22.000 hallgatója és az egyetem 7000 munkatársa egyaránt indulhatott.
Pályázni lehetett egy kötetlen formában megírt esszével -1367 karakterben, illetve egy kötetlen formájú vizuális alkotással. A pályázati kiírás tartalmazott ajánlott elemeket is: a PTE magyar és angol megnevezése (Pécsi Tudományegyetem, University of Pécs); 1367, utalva a PTE hagyományaira; Anjou liliom.)
A zsűri (Dr. Gerendy Jenő, az MK kapcsolati és arculatért felelős dékánhelyettese, Kovács Bettina, az EHÖK képviseletében és Hirth Attila arculati menedzser) egyhangúan döntött:
Első helyezést ért el Siptár Miklós - Mit jelent nekem a PTE c. írásával.
A második helyezett Német Eszter lett - Együtt c. alkotásával.
A harmadik helyezést Kovács Virág Fanni - Tér terv c. képével nyerte el.
Különdíjas lett Szakonyi Anikó, aki egy filmötlet kidolgozásával indult el a pályázaton.
A díjakat Miseta Attila, a PTE rektora adta át és meg is köszönte az ötleteket, külön kiemelve, hogy a jelenlegi vezetés számára mennyire fontos az, hogy a PTE láthatóságát növelje s a jelenlegi arculatát – ahol lehet – megújítsa. A pályázatok ötletgazdagságát hangsúlyozta Győrffy Zoltán a PTE Kapcsolati Igazgatóságának vezetője, amikor szintén gratulált a győzteseknek. „Segítséget jelent a mindennapi munkákban az, hogy tudjuk, hogyan él az egyetemi polgárokban az egyetem fogalma.”
Kovács Virág Fanni a PTE KPVK tanító szakos hallgatója, egy illusztrációt készített az ötletpályázatra, mely egy teret ábrázol, ahol a PTE fontos szimbólumait, és a fontos adatokat tüntette fel: hány hallgató tanul itt, hány karon… még az egyetemi kabalafigurát is megjelenítette. A szekszárdi kar családias, támogató hangulatát emelte ki, hogy ez mekkora pozitívum az életében, s azt reméli, mások is átélhetik ugyanezt.
Siptár Miklós, a pályázat első helyezettje 32 éve dolgozik az egyetemen, ma már nyugdíjasként a Kancellárián, egy szöveggel pályázott, amely nem is az egyetemről szól, hanem saját magáról az egyetemen. A pályázati kiírás adta meg számára azt a lökést, ami ahhoz kellett, hogy egy meglévő gondolatát leírja.
A pályázatra beérkezett videós pályamű:
Bicsák Patrícia és Gulyás Szilvia egy közös videóval pályázott
A pályázatra beérkezett írásos pályaművek:
Gratulálunk a pályázóknak!