A Pécsi Tudományegyetem Szenátusa 2000 óta minden esztendőben odaítéli a Pécsi Felsőoktatásért Sajtódíjat, mellyel elismeri egy-egy médiamunkatárs szakértelmét, lelkiismeretes munkáját, mellyel hozzájárult az intézmény hírnevének öregbítéséhez. Idén – a sajtódíj történetében először – egy egészségügyi szakújságírónak, Nógrádi Tóth Erzsébetnek, a Medicina Top 200 alapító főszerkesztőjének ítélte oda a díjat az egyetem legfőbb döntéshozó testülete.
Immár tizennyolc éves hagyomány a Pécsi Tudományegyetemen az adventi sajtószalon, melyen lehetőség nyílik a sajtó munkatársainak az egyetem vezetésével kicsit kötetlenebb hangulatban, közvetlenebb hangnemben beszélgetni, nem úgy, mint a villáminterjúk vagy protokoll-események során. A vendégek megtekinthették az idén 25 éves jubileumát ünneplő Universitas Televízió összefoglalóját az év kiemelkedő eseményeiről, híreiről, majd Miseta Attila professzor, az intézmény rektora értékelte az esztendőt.
„Mozgalmas év volt az idei a Pécsi Tudományegyetem történetében”
– mondta Miseta Attila rektor.
„Talán kiemelkedik a tévés összeállításból két esemény: az orvoskar új oktatási és kutatási épületének alapkőletétele, és a 3D nyomtatási kutatóközpont felavatása. Véleményem szerint ugyanis ezek a mozzanatok szimbolizálják a leginkább, hogy a 651 éves egyetemünknek nemcsak a múltja és a jelene dicső, de van jövőképe is, és vannak olyan kiugrási lehetőségei, és konkrét tervei, amelyek a következő évtizedeket is pozitív irányban befolyásolhatják”
– hangsúlyozta a rektor.
Az Adventi sajtószalonon hirdették ki az idei Pécsi Felsőoktatásért Sajtódíjat, melyet a PTE Szenátusának döntése értelmében Nógrádi Tóth Erzsébet egészségügyi szakújságíró, a Medicina Fórum egészségpolitikai konferencia főszervezője, a Medicina Top 200 alapító főszerkesztője érdemelte ki, aki évtizedek óta a magyar egészségügyi újságírás meghatározó alakja.
Az esemény a PTE Egyetemi Kórus Vokál együttesének ünnepi műsorával zárult. Lakner Tamás Liszt díjas karnagy, a PTE Művészeti Kar dékánja ezúttal is úgy állította össze a repertoárt, hogy a vendégek valóban adventi hangulatban távozhassanak a pécsi egyetem alapítását szekkó formájában reprezentáló Halasy-Nagy József Aulából.