Ahogy körbenéztem egy kb. 60 fős hallgatóságon, szemet szúrt, hogy a legtöbben szürke, fekete, sötét, hideg színeket viselnek. Hát persze! Hiszen az évszakok is befolyásolják, hogy milyen színű ruhákat hordunk, és ha csak pár napig is, de még mindig tart a tél… a szürke, fekete, sötét, hideg tél.
Ajtonyi Rita lakberendező építészmérnök -aki nem mellesleg 2012-ben elnyerte az Év Lakberendezője díjat- heti egy alkalommal színelmélettel kapcsolatos előadásokkal várja az érdeklődőket. Az előadássorozat múlt héten kezdődött, amely alkalommal többek közt megtudtuk, hogy
a kék és a zöld evolúciós okokból, a halászó-vadászó életmódból kifolyólag tartoznak a legkedveltebb színeink közé.
S valóban! Hiszen az ég mindig is kék volt, s a fű mindig is zöld. Fény derült arra is, hogy 6-7 évenként más szín tetszik, más színű ruhákat is viselünk. Persze vannak kivételek, akik hosszabb idő után hajlandóak levetkőzni ruhatáruk egy-egy árnyalatát.
Érdekes volt továbbá birkózni a sárga színnel írt „FEKETE”, vagy a pirossal írt „ZÖLD” szó elolvasásával.
Tudtad, hogy mi mindenre jók a színek? Például szabályozhatod velük a vérnyomásod: a vörös szín láttán növekedni fog, s a zöld vagy kék láttán pedig csökkenni. Így már érthető, hogy miért alkalmazzák kedvelten a falakon, vagy az egyenruhákon a kórházakban a zöld és a kék színeket. További érdekesség, hogy
az étvágyadat is csökkentheted ha vörös, vagy zöld dolog jön veled szembe.
Azonban a sárga szín láttán ne lepődj meg, ha korogni kezd a gyomrod!
Az előadás során kiderült az is, hogy miért van egy kiló citrom sárga hálóban, és hogy milyen színeket alkalmaz egy gyorsétterem, hogy a vendégek minél gyorsabban távozzanak a helyszínről. Az előadás végén a hallgatókban színesen felmerült kérdések megválaszolására is jutott idő.
Ha sikerült felkelteni az érdeklődésedet, látogass el a második előadásra, amelynek a címe: A szürke szín és a beton az építészetben.
Az előadás február 29-én 19:00-kor lesz a Műszaki és Informatikai Karon. További információ a következő alkalmakról: facebook: COLORS in the world.
|