close
CímlapEgyetemi életVI. Zalaegerszegi Nemzetközi Egészségturizmus Konferencia

VI. Zalaegerszegi Nemzetközi Egészségturizmus Konferencia

2023. március 06.

A turizmus korunk meghatározó jelensége. A turizmus nem csak gazdasági ágazat, de az emberi élet szerves részét képező társadalmi-gazdasági jelenség. A turizmus, és ezen belül az egészségturizmus nemzetgazdasági jelentőségét ma már senki nem vitatja, melyet bizonyít az elmúlt években végrehajtott fejlesztések sorozata nemcsak a gyógy– és élményfürdőkben, de a szállodák területén is.

A termálvizek evidencián alapuló gyógyászati hatásvizsgálata, energetikai korszerűsítése, egyedi profilok kialakítása mellett a gyógyhelyek fejlesztése is nagy figyelmet kap. A már végrehajtott fejlesztések ellenére számos új lehetőség kínálkozik a rendkívül gyorsan változó világban az egészségturizmus területén, melynek bemutatására és reprezentálására, az új kutatási eredmények publikálására kiváló lehetőséget biztosít a Zalaegerszegi Nemzetközi Egészségturizmus Konferencia, mely ebben az évben hatodik alkalommal rendezte meg a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar Egészségbiztosítási Intézet, és a Zalaegerszegi Képzési Központja szervezésében 2023. március 03-án.

A konferencia célja az volt, hogy az egészségturizmusban dolgozó szakemberek megismerhessék szakterületük legújabb eredményeit és eszmecserét folytathassanak egymással a pandémia után kialakult helyzetről, a jövő lehetőségeiről. A konferenciára Csehországból, Romániából és Kenyából szép számmal érkeztek előadók (10 fő), a magyar egyetemek (29 fő) mellett. A Konferenciát Boncz Imre, a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar kapcsolati dékán-helyettese nyitotta meg.

A hazai egészségturisztikai kínálat folyamatosan bővült az elmúlt évtizedben,

de észre kell venni, hogy a fürdőkön, a fogorvosi és plasztikai sebészeten túl igen széles piacot ölel fel. Az egészségturizmusnak az egészségügyben is jelentős szerepe van, hisz külső forrást hoz be, munkaerő megtartó és innováció elősegítő hatással bír. Az elkövetkezendő években még határozottabban kell kiajánlani a magas minőségű szolgáltatásokat, melyhez a megfelelő marketingstratégia nélkülözhetetlen.

Vígh László országgyűlési képviselő úr köszöntője után Mészáros Zsolt, Kenya Magyarországi Nagykövete a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kara és a kenyai egyetemek közt kialakult kapcsolatot emelte ki és azt, hogy 7 kenyai oktató, kutató mutathatta be kutatási eredményeit a konferencián.

Balaicz Zoltán Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Polgármestere köszöntőjében szólt a Zalaegerszegen folyó egészségturisztikai fejlesztésekről, Dr. med. habil Gasztonyi Beáta a Zala Megyei Szent Rafael Kórház főigazgatója is köszöntötte a tanácskozás résztvevőit.

Plenáris ülés keretében Horváth Alpár, a Babes-Bolyai Tudományegyetem adjunktusa a „Gyógyhelyek a kelet-erdélyi turizmusban” címmel tartott előadást. Őt követte Bődi Ivett a Magyar Turisztikai Ügynökség stratégiai megvalósításért felelős vezérigazgató helyettese, aki a „Turizmus aktuális kihívásai 2023-ban” címmel tartott előadást, majd Kun Miklós és  Zahorán Ágnes előadása következett „Van-e jövője a gyógyturizmusnak Gyulán?” címmel.

A konferencia betekintést nyújtott az egészségturizmusban dolgozók életébe, munkájába, a gyógyfürdők, gyógykezelések lehetőségeibe. Az érdeklődők megismerhették a legújabb tudományos eredményeket az egészségbiztosítás, szolgáltatások, egészség- és sportturizmus valamint a rekreáció területén.

PTE ETK

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni