Képekbe zárt természet címmel nyílt tárlat a PTE Tudásközpontban Kószó András fotóiból szeptember elsején. A megnyitón beszédet mondott és az alkotót Parrag-Mandl Annamária újságíró mutatta be.
Kiderült: Kószó András kiszúrja az érdekes objektumokat, figyelemre méltó látványt - és visszamegy a helyszínre fotózni.
„Drónnal máshogy látod a tájat” -
jegyezte meg Kószó András, majd elmesélte, hogy nemcsak a fényviszonyok és a felhők is befolyásolják azt, milyen eredménye lesz a munkának, de az egyre szigorodó szabályok is megnehezítik a fotózást, főleg a városokban.
Ami a kezdeteket illeti: Kószó András édesapjával repült sokat, így ahogy elérhető lett a fényképezőgéppel felszerelt drón, azonnal szerelem lett. Képeire a National Geographic is felfigyelt, eddig tizenháromszor volt Kószó András a nap fotósa, anyagait beválogatták a világ legnagyobb drónvideói közé, és tavaly is bekerültek abba a nyomtatott kiadványba, melyet a magyar diplomaták repzentációs ajándékként adományoznak szerte a világban.
„Nem olcsó a felszerelés, és kilóban is nehéz, aztán egyszerűen ledarálhatja egy magas feszültségű vezeték”
- jegyezte meg Kószó András.
A tárlat több mint 60 képből áll, a Kékszalag vitorlásversenytől kezdve erdőkön át a belakott és az elhagyott épített környezetet mutatja be. A légifotózás mellett az alkotó kézzel készít különböző nagy méretű zászlókat, melyeket amerikai filmekhez gyárt.
A megnyitó után a kiállításhoz kapcsolódó előadáson vehettek részt az érdeklődők. Kószó András Magyarországról szóló filmjéből egyelőre egy töredéket nézhettünk meg, illetve egy, a Kanári-szigetekről szóló filmbe nyerhettük bepillantást. A magasból látszott igazán, hogy apró-cseprő problémáinknak szó szerint fölé emelkedve, a poros mindennapokat messziről szemlélve
a világunk mennyire gyönyörű.
A kiállítás 2022. szeptember 30-ig tekinthető meg a Tudásközpont 0. szintjén.