2022 szeptemberében a Pécsi Tudományegyetem (PTE) pályázatot nyújtott be a „Gyakorlóiskolák infrastrukturális fejlesztése” című, EFOP-4.2.3-22 számú konstrukció felhívására, aminek köszönhetően 800 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott. A fejlesztés az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alapból valósul meg.
Mindhárom pécsi székhelyű gyakorló iskolában megkezdődtek a felújítási munkálatok, melyek várhatóan augusztus végéig befejeződnek. Így a tervek szerint a tanítás már a megújult épületekben kezdődhet majd meg ősszel.
Az EFOP 4.2.3 - Gyakorló iskolák infrastrukturális fejlesztése projekt révén a PTE pedagógusképzésben elengedhetetlen, pécsi székhelyű PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Óvoda három különálló feladatellátási hellyel rendelkező alábbi tagintézményeinek fejlesztése valósul meg:
1. PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium 1. számú Általános Iskolája
2. PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium Babits Mihály Gimnáziuma
3. PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium Deák Ferenc Általános Iskolája
Ennek megfelelően a PTE három, fentiekben felsorolt gyakorló tagintézményében felújítási munkálatok, bútor és eszközbeszerzések, energetikai fejlesztések valósulnak meg. A legnagyobb igény a nevelési-oktatási termek, azok elérését szolgáló folyosók, és egyéb közös helyiségek felújítására merült fel. A fejlesztés eredményeként a három tagintézményben
összesen mintegy 90 tanterem, és jelentős számú egyéb helyiség – így többek között folyosó, mosdó, tanári helyiség, iskolaudvar – újul meg.
A jelenlegi rezsiválság kapcsán fontosnak tartották az iskolák energetikai korszerűsítését is a lehetőségekhez mérten, ezért a lámpatestek LED-re cserélése is a projekt részét képezi. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.
A projektről bővebb információt a https://projektek.pte.hu/hu/hazai/erfa/efop-423-22-2022-00008 oldalon olvashatnak.