Magyarország egyik legnagyobb iskolaszövetkezete, a Meló-Diák Dél idén ünnepli pécsi fennállásának 35. évfordulóját, mely alkalomból október 2-án dísztáblát kapott azon a helyen, ahonnan története indult, vagyis a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán.
Az iskolaszövetnek köszönhetően Pécsen az elmúlt 35 évben több ezer diák talált munkalehetőséget és kapott karrierindító löketet. Hosszú fennállása alatt számos együttműködést kötött, melyek ugyancsak a hallgatók érdekeit szolgálják és az ő lehetőségeiket bővítik.
Amikor Marosi László és Kun István egyetemistaként 1983-ban megalapították a Meló-Diák iskolaszövetkezetet, szerették volna összekötni a cégeket és a diákokat, mégpedig úgy, hogy utóbbiaknak ne csak Budapesten, de vidéki városokban is legyen lehetőségük a személyes ügyintézésre, kapcsolattartásra. A cég elsőként Debrecenben nyitott irodát, majd
1989. szeptember 27-én, a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karának támogatásával megkezdte működését a pécsi iroda is, mégpedig a kar épületében. A most elhelyezett emléktábla ennek állít emléket.
„A pécsi iroda elindulásához szükség volt egy befogadó intézményre, ezért innen is köszönjük a kar, és az egyetem akkori, illetve mostani vezetésének, hogy partnerek voltak ebben. A Pécsi Tudományegyetem nem csak szellemi, szakmai, hanem fizikai értelmében is befogadott bennünket” – mondta Marosi László. Hozzátette, az alapításkor két alapelvet fektettek le, melyeket a mai napig minden körülmény között, még a koronavírus-járvány idején is tudtak tartani, az egyik a szabályosság, a másik a diákok kifizetése határidőre.
A pécsi iroda első tiszteletbeli elnöke a PTE KTK akkori dékánja, id. dr. Zeller Gyula volt, az élet pedig úgy hozta, hogy az egykori iroda helyén jelenleg a dékáni hivatal működik. Dr. Takács András, a kar jelenlegi dékánja elmondta, a jubileumi alkalom kapcsán a munkatársakkal igyekeztek felidézni, kinek milyen emléke van az egykori irodáról, illetve beszélt a cég és a kar közös értékeiről, az eddigi és jövőbeli együttműködésekről.
„A jövőbeli együttműködéshez részünkről minden feltétel és a szándék is adott” – húzta alá a dékán, aki hozzátette, „Azt kívánom, hogy mindazok, akik vissza tudnak emlékezni a kezdetekre, vagy csak később kapcsolódtak be a Meló-Diák életébe, érkezzenek ide mindig úgy, mintha hazajönnének, hiszen részben itt történtek meg azok a beszélgetések, amelyek egy ilyen hosszú időt átívelő, sikeres céghez vezettek.”
Kun István ugyancsak felidézte a kezdeteket, megköszönte minden jelenlévőnek, hogy közösen ünnepelhetik az elmúlt, közel 40 évet. Mint mondta, a Meló-Diák sokkal több, mint munkahely, vagy diákmunka-közvetítő cég, az egy igazi összetartó közösség. „Sok iskolaszövetkezet kampányol azzal, hogy teljesen digitális formában működnek, ezt mi is elmondhatjuk magunkról, ugyanakkor nálunk nem szűnt meg a személyes találkozás lehetősége. A hallgatók sokszor bizonylatanok, rengeteg kérdésük van, melyeket nálunk hús-vér emberek, nem chat-botok válaszolnak meg. Hiszünk abban, hogy a fejlődő technológia ellenére a fiataloknak szükségük van a személyes találkozásokra, tanácsadásokra” – emelte ki Kun István.
A jubileumi emléktábla a PTE KTK földszinti folyosóján, a Viapan Group által nemrégiben felújított és átadott Viapan Lounge folyosón kapott végleges helyet.