Új, modern lélegeztetőgéppel bővült a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika eszközparkja köszönhetően a Schneider Autóház Kft. felajánlásának. Az új eszközt, mellyel a téli időszakban jellemző légúti járványok súlyos állapotú kisbetegeit tudják lélegeztetni, segíteni a gyógyulásban, január 20-án adták át.
Az Életmentő-Gyermekintenzív Alapítvány elkötelezetten támogatja a PTE KK Gyermekgyógyászati Klinika Intenzív Osztályát, részben a gyermekintenzív ellátás területén használt, modern eszközökkel, részben szakmai továbbképzések támogatásával. A Schneider Autóház Kft. rendszeres támogatója az alapítványnak. 2024-ben egy modern inkubátort adományozott a vállalat az alapítvány számára mintegy 8 millió Ft értékben, idén pedig egy vadonatúj, szintén modern lélegeztetőgépet vásárolt a Kft. 6,5 millió forintért.
Dr. Decsi Tamás, a PTE KK Gyermekgyógyászati Klinika igazgatója elmondta, a Gyermekgyógyászati Klinika a Dél-Dunántúl legnagyobb betegellátó intézménye, mely évente több mint 9 ezer fekvőbeteget és 75 ezer járóbeteget lát el. Azt is elmondta, jellemzően a nem feltétlenül szükséges gyermekgyógyászati eszközök beszerzése kapcsán szoktak a társadalomhoz fordulni, mint amilyen a mostani eszköz is, mely nélkül megfelelően el tudják látni a betegeket, ugyanakkor „annak megléte nagyon meg fogja könnyíteni az intenzív osztály munkáját.”
Az új eszközt dr. Rózsai Barnabás, az Intenzív Osztály vezetője mutatta be: „A Schneider Autóház Kft. révén beszerzett SLE6000N típusú gép koraszülöttek, újszülöttek non-invazív lélegeztetését teszi lehetővé. Évente mintegy 60 beteget ápolunk ilyen eszközzel az osztály újszülöttsebészeti részlegén, továbbá leginkább a téli időszakban jellemző légúti járványok súlyos állapotú betegeit is szükséges lehet lélegeztetni ezzel a géppel. Rendkívül hasznos tehát ez az új eszköz, melyért hálásak vagyunk az adományozóknak” – hangsúlyozta az osztályvezető orvos.
A szakember hozzátette, hogy a készülék hatalmas előnye, hogy használatakor nem szükséges lélegeztetőcsövet a légcsőbe helyezni, így emiatt nem kell az így lélegeztetett betegeket mély altatásban tartani. Számos szövődmény elkerülhető ennek köszönhetően, és a felépülés, gyógyulás is gyorsabb.
Schneider János, a Schneider Autóház ügyvezetője arról beszélt, fontosnak tartja a társadalmi szerepvállalást és örömmel tölti el, hogy a vállalat elmúlt évben elért eredményei ismét lehetővé tették, hogy eszközfelajánlással segítsék a gyermekek gyógyulását, illetve javítsák a kisbetegek túlélési esélyeit.