A Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kara business coach szakirányú továbbképzést indít, amelyre szeptember 3-ig várják a jelentkezőket. A hazai coach képzések sorából kiemelkedő, a szakma nemzetközi minőségi sztenderdjeit és trendjeit követő képzés során a kar oktatói valamint a nemzetközi és hazai coach szakma által elismert szakemberekből álló oktatói csapat segíti a hallgatókat egy igazi hivatás megtalálásában illetve a coaching szemlélet elsajátításában. A szakfelelőst, Dr. Bányai Editet kérdeztem az ősztől induló képzésről.
Gyarmatiné Bányai Edit, dr. - szakfelelős
Mi Ön szerint a business coach képzés feladata?
Feladatunknak érezzük a business coaching multidiszciplináris elméleti hátterének átadását, majd erre építve nagyon nagy hangsúlyt fektetünk a gyakorlati oktatásra. Lehetőséget adunk védett tantermi és valós szervezeti környezetben való gyakorlásra, élő coaching ülések vezetésére szupervízió mellett. Mindehhez keretet és egyben vezérfonalat jelent az European Mentoring and Coaching Council (EMCC) akkreditációs követelményeiben megfogalmazott coach kompetencia rendszer. Karunk ugyanis elkötelezte magát a képzés EMCC EQA Practitioner szintű akkreditációs eljárásra való benyújtására. Azok számára akik coachként szeretnének a továbbiakban dolgozni, külön értéket jelenthet, hogy az EQA Practitioner szintű képzésben végzett hallgatók, jogosulttá válnak egyéni (EMCC EIA Practitioner) akkreditációjuk könnyített megszerzésére.
Dr. Kuráth Gabriella adjunktus
Milyen típusú személyiséggel rendelkezők alkalmasabbak leginkább erre a pályára?
A coach szakmára, pályára való alkalmasságot csak részben magyarázza meg a személyiségtípus. Több nemzetközi kutatás is foglalkozott ezzel a kérdéssel, és ezek eredményeit összevetve azt láthatjuk, hogy valóban van néhány olyan személyiségtípus, akiből nagyobb eséllyel lesz coach vagy jó, eredményes coach. A kedvező személyiségvonások egyrészt nem biztosítanak garanciát, másrészt emellett még sok egyéb tulajdonság és tényező szükséges ahhoz, hogy valaki sikeressé váljon.
Rendkívül fontos a jelentkező jó kommunikációs készsége, elhivatottsága, szándéka arra, hogy másokat támogasson nyitottsággal párosuló figyelemmel, szakértelemmel. Mindehhez folyamatosan önfejlesztésre, komoly önismereti munkára van szükség.
Hányan jelentkezhetnek maximum a képzésre?
2-2 maximum 15-20 fős csoport indítását tervezzük Pécsett illetve Budapesten.
Magyar és angol nyelven is indul a képzés?
A képzésünk magyar nyelven indul.
Pályakezdőknek is ajánlja a képzést?
Képzésünket a coach szakma iránt érdeklődőknek, és azoknak a vezetőknek ajánljuk, akik felismerték a coaching szemléletű vezetés jelentőségét. Várjuk trénerek, pszichológusok, HR szakemberek, tanácsadók, menedzserek jelentkezését, akik belső coachként szeretnék támogatni kollégáikat.
A képzés bemeneteli követelménye, hogy a jelentkezők rendelkezzenek alapdiplomával. Így képzésünkre várunk frissdiplomásokat is, hiszen munkájuk során és magánemberként is, eredményességükhöz nagy mértékeben hozzájárulhat a coaching szemlélet elsajátítása. Másképp kapcsolódnak a képzést követően munka- és embertársaikhoz, eredményesen oldanak meg nehéz konfliktusokat, nagyobb eséllyel látják meg a lehetőségeket különböző helyzetekben, és leendő vezetőként a coaching eszköztár széles repertoárját tudják használni. És természetesen azoknak a fiatal pályakezdőknek is jó alapot ad a képzés, akik pár év szervezeti tapasztalatot követően coachként szeretnének majd dolgozni.
További információ:
- Business coach szakirányú továbbképzés »
- Jelentkezem! »
- Jelentkezési határidő: 2020. szeptember 3.