close
CímlapEDUCIsmét Pécsett tanácskozik az EDUC konzorcium

Ismét Pécsett tanácskozik az EDUC konzorcium

2022. január 17.

Az Európai Bizottság európai egyetemek programjának részeként létrejött European Digital UniverCity (EDUC) konzorcium kétnapos tanácskozást folytat a Pécsi Tudományegyetemen január 17-18. között. A hibrid formában megrendezett tréning célja a nemzetköziesítési stratégia és a regionális tevékenység terén szerzett tapasztalatok megvitatása, valamint az, hogy a tagegyetemek közösen kialakítsák, meghatározzák a program további teendőinek, cselekvési terveinek keretét.

Az Európai Bizottság felsőoktatás tekintetében középtávon bizonyosan zászlóshajó-projektje hat európai egyetem szövetsége, amely komoly előrelépést igyekszik elérni az európai egyetemek globális versenyképességének növelése terén. Ennek egyik eszköze a partneregyetemek nemzetköziesítési stratégiáját áttekintő tapasztalatcsere, amely túlmutat a nemzetközi hallgatók számának növelésén és magában foglalja a városi, regionális, sőt országhatárokon átívelő fejlesztéseket, együttműködési megállapodásokat, hallgató- és oktatócseréket, valamint a dolgozók változatos részvételi lehetőségeit.

„Ez a szövetség nagyon fontos mind nemzetközi, mind regionális szinten.

Bízom benne, hogy a kétnapos tanácskozás jó lehetőséget kínál a még hatékonyabb működés megtervezéséhez” – üdvözölte dr. Betlehem József általános, stratégiai és kapcsolati rektorhelyettes a konzorcium személyesen, valamint online jelenlévő képviselőit. Majd dr. Tarrósy István, a PTE Nemzetközi Igazgatóságának vezetője egy lényegre törő előadásban bemutatta a PTE nemzetköziesítési stratégiájának fejlesztési irányait és kihívásait az elmúlt évtizedeket áttekintve. Pozitívumként kiemelte, hogy

a PTE minden karán növekedett a nemzetközi hallgatók száma,

valamint, hogy az egyetemen a Modern Városok Programnak köszönhetően számos infrastrukturális és egyéb fejlesztés valósulhatott meg, amely további fejlődés alapját képezi. „A jövőben a nemzetközi kutatói partnerkapcsolatok, a felsőoktatási hálózatokban való aktív részvételünk, valamint a külföldi hallgatók számának fenntartható mértékű növelése kerül a fókuszba” – fogalmazta meg dr. Tarrósy István. Ezáltal a PTE még kiemelkedőbb tudásbázisa, motorja lehet a régiónak és az országnak egyaránt, Európa szívében.

A tanácskozás további részében a többi tagegyetem is beszámolt a saját jó tapasztalatairól, kihívásairól, valamint a fejlesztési terveiről, amelyek közül sok összecseng a konzorcium stratégiai fókuszpontjaival.

Az európai felsőoktatás jövőjéről tárgyalnak a PTE-n »

A Pécsi Tudományegyetem az EDUC Szövetség büszke tagja! »

 

Tóth Mariann

Tóth Mariann

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni