Február 15-én a Pécsi Tudományegyetem Rókus utcai campusa viszontlátta egykori hallgatóit a Gyógyszerésztudományi Kar (GYTK) Alumni Napjának alkalmából. A résztvevők egy napra újra egyetemistaként vehettek részt a családias hangulatú nosztalgia előadáson és gyakorlatokon.
Az érkezőket dr. Pál Szilárd, szervezetfejlesztési és kapcsolati dékánhelyettes köszöntötte, és kísérte is végig a nap folyamán. Elmondta, hogy céljuk az Alumni Nappal nem csak segítséget nyújtani egy évfolyamtalálkozó megszervezésében, hanem az egyetemmel való újrakapcsolódás megteremtése is, mind a mostani hallgatókkal, a más évfolyamokból végzettekkel és az oktatókkal. Beszámolt a korszerű és letisztult K épületben végzett felújításokról is, melyek közül legutoljára a tetőtérben alakítottak ki egy közösségi helyiséget, mely a “Z generációhoz közeli tér, ahol a hallgatók egyszerre tudnak tanulni, pihenni és játszani is”.
Az épület Sanofi termét is meglátogatták a részvevők, mely a nemzetközi gyógyszeripari vállalattal való partnerségből születhetett meg. A terem a cég arculatára szabott motiváló üzeneteivel és felszereltségével az innovációt, a kreativitást, valamint a hatékonyabb tanulást támogatja.
Ezt követően tartotta meg dr. Botz Lajos rendhagyó nosztalgiaelőadását, melynek központi eleme a mesterséges intelligencia (MI) volt. Felolvasta az MI-vel közös alkotását, mely Örkény István egyperceseinek stílusában, több száz oldalnyi gyógyszerügyi ismeretek tananyag alapján a placebo-hatásról szólt. Az előadás középpontjában az idő múlása állt, felelevenítette a volt hallgatók ismereteit, visszatekintett a gyógyszerész képzés indulására, és elgondolkodtatott sok aktuális témával kapcsolatban.
A résztvevők a nap folyamán különböző nosztagia gyakorlatokon is részt vehettek, körbejártak a Rókus utcai campus új K épületében, emellett a volt hallgatók meghívást kaptak az aznap este megrendezett Xll. Pécsi Gyógyszerésztudományi Kari Bálra, mely az Alumni Nap lezárásaként igazi közösségi élményt nyújtott, hidat képezve a múlt és a jövő között.
A Pécsi Diplomások Köre egy élethosszig tartó közösséget kínál, amely összeköti az egyetem volt hallgatóit, és lehetőséget biztosít a folyamatos kapcsolattartásra és szakmai fejlődésre.
Csatlakozz még ma!