close

Szenátusi napló

 

1. Személyi ügyek 

 

A szenátorok személyi ügyekről, kinevezésekről döntöttek. 

 

2. A Pécsi Tudományegyetem Minőségfejlesztési koncepciója

 

A minőségfejlesztési koncepcióban az egyetem átfogó minőségirányítási célrendszerét az ESG irányelvek mentén az egyetemi stratégia és a minőségpolitika dokumentumok határozzák meg, melyeket kiegészít a MAB Látogató Bizottsági jelentése alapján megfogalmazott 16 db akció, és a kari legjobb gyakorlatok. Az elkészült dokumentum koncepció jellegéből kiindulva általános jellegű megállapításokat és célkitűzéseket körvonalaz meg az ESG 1.1-1.10 irányelvek szerinti struktúrában. A minőségfejlesztési koncepció irányvonalakat jelöl ki az egyetem minőségfejlesztési törekvéseihez, és lehetőséget ad konkrét minőségcélok kitűzésére is.

A javaslat támogatásban részesült.

3. Javaslat „A felsőoktatási szakképzés, alapképzés, valamint osztatlan képzés felvételi eljárási rendje a Pécsi Tudományegyetemen” című szabályzat (PTE SZMSZ 7/a. számú melléklet) módosítására 

 

2024. október 1. napjától módosultak a felsőoktatási felvételi eljárásról szóló 423/2012. (XII. 29.) Korm. rendelet az önkéntes tartalékos katonákat megillető többletpontokra vonatkozó rendelkezései, így ezen változásokat szükséges a szabályzatba is átvezetni. 

A javaslatot a Szenátus egyhangúan megszavazta.

4. Javaslat a Közgazdaságtudományi Kar Szervezeti és Működési Szabályzatának  (PTE SZMSZ 26. sz. melléklet) módosítására  

 

Elektronikus döntéshozatal - kis jelentőségű, vitát nagy eséllyel egyáltalán nem generáló, ugyanakkor gyors döntést igénylő kérdéseknek tekinthetők.

A javaslatot a Szenátus egyhangúan megszavazta.

 

5. Javaslat a Művészeti Kar Szervezeti és Működési Szabályzatának (PTE SZMSZ 27. számú melléklet) módosítására 

 

A PTE Művészeti Kar nem önálló tanszék alapításáról döntött, korábban a Design és Médiaművészeti Intézet keretein belül egy Fotográfia Tanszék létrehozására született javaslat, mellyel kapcsolatban dr. Lengyel Péter, a PTE MK dékánja kérte a kar Szervezeti és Működési Szabályzatának módosítását. 

A javaslatot a Szenátus egyhangúan megszavazta. 

 

6. Javaslat a Pécsi Tudományegyetem igazgatásának szervezetére vonatkozó szabályzat (PTE SZMSZ 32. számú melléklet) és ezzel összefüggésben a Klinikai Központ Szervezeti és Működési Szabályzatának (PTE SZMSZ 37. számú melléklet) módosítására 

 

A PTE Kancellária Informatikai Igazgatósága a PTE életében bekövetkező változásokra reagálva az Igazgatóság szervezeti kereteire, az üzletmenet folyamatosság, a hatékony ügymenet, a betegellátás biztonsága és az egészségügyi ellátórendszer stabil informatikai támogatásának biztosítása, informatikai rendszereink védelme és a gazdaságosság jegyében a Szenátus az informatikai üzemeltetési és alkalmazástámogatási feladatok bővítéséről, részleges átszervezéséről döntött. 

 

7. Javaslat a Hallgatói Szolgáltatási Központ Szervezeti és Működési Szabályzatának (PTE SZMSZ 53. számú melléklet) módosítására 

 

A javaslatot a Szenátus egyhangúan megszavazta. 

 

8. Javaslat a teljesítményarányos alaptámogatás allokációs alapelveinek kiegészítésére  

 

A már meglévő alapelvek két további alapelvvel történő kibővítését javasolták elfogadásra annak érdekében, hogy az allokáció a karokon felmerülő feladatokkal még inkább arányos legyen, és a keretszámok feltöltése tekintetében is a lehető legjobb megfelelésre, a karközi keretátcsoportosítások tekintetében pedig együttműködésre ösztönözze a karokat. 

A javaslatot a Szenátus egyhangúan megszavazta.

 

9. Javaslat a „Beszámoló a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjról a Pécsi Tudományegyetemen – 2024/25-ös tanév” elfogadására

 

Az ösztöndíj célja a kiemelkedő tanulmányi eredményű, szakmai téren kimagasló teljesítményt nyújtó hallgatók részére egy tanév időtartamára, a hallgatók tevékenységének pénzbeli elismerése és az elért eredményük fenntartásának támogatása.
A 2024/25-ös tanévre vonatkozóan is kiírásra került a nemzeti felsőoktatási ösztöndíj, a Pécsi Tudományegyetem részére 82 hallgatónak biztosít ösztöndíjat a Kulturális és Innovációs Minisztérium. A pályázati időszak a Karok és a Hallgatói Szolgáltatási Központ közreműködésével lezárult. A Karok által javasolt, a PTE Tehetségtanácsa által elfogadott és a PTE rektora által hitelesített intézményi lista megküldésre került a Kulturális és Innovációs Minisztériumba, amelyet a kiíró jóváhagyott. 

A beszámolót a Szenátus elfogadta.

 

 

UnivPécs

UnivPécs

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni