close
CímlapEgyetemi életSzenátusi Napló

Szenátusi Napló

2022. december 15.

A PTE Szenátusa december 15-én tartotta soros ülését a Rektori Hivatal Szenátusi termében, adventi hangulatban.
A szenátorok személyi ügyekről, egyetemi tanári, egyetemi docensi, tudományos főmunkatársi, címzetes egyetemi tanári, egyetemi docensi, tiszteletbeli doktori, professor emerita/emeritus cím adományozásáról döntöttek. Elfogadták a Digitális Oktatás- és Tanulástámogató Központ igazgatói vezetői posztjára beérkezett pályázatot.
A PTE Humán stratégiája című dokumentumot dr. Komócsi András tudományos rektorhelyettes terjesztette elő. A stratégia öt oszlopon nyugszik, melyek a PTE brand erősítését és belső kommunikációt, a nemzetközi szinten látható egyetemet, a kutatások ösztönzését, a hallgatóbarát egyetemhez való hozzájárulást, illetve a megfelelő infomációtechnológiát foglalják magukban. Dr. Miseta Attila rektor hozzátette, hogy a dokumentum előállítása kötelezettsége is az intézménynek, és januárra olyan törvényi változások várhatók, melyek további módosítást indukálnak az anyagban. “Ennek ellenére kérem a szenátorok támogatását, mivel úgy ítélem meg, jó minőségű anyag született” - fogalmazott a rektor. A Szenátus elfogadta a dokumentumot.
Decsi István kancellár javaslatot tett a Pécsi Tudományegyetem módosított tervezési alapelveinek elfogadására. “Az ágazatirányító részéről az indikátorok pontosított verziója várhatóan január végére épül bele a szerződésbe, ami a korábbi bizonytalanságokat megszünteti” - mondta el Decsi István kancellár, majd hozzátette: az ütemezés szerint január második felében már a személyes egyeztetésekre is sor kerülhet, így a tervek szerint a PTE 2023-as üzleti terve február végén kerülhet a Szenátus elé. Az indikátorok várható változásai kapcsán dr. Schepp Zoltán rektorhelyettes megjegyezte: “Az oktatási indikátorok teljesítése kiemelten fontos ahhoz, hogy a peremfeltételek rendelkezésünkre álljanak, de itt a korábbiaktól eltérően nem képzési területenként, hanem aggregáltan számolnak majd - ez mindenki számára új kihívást jelent majd. Az idei tapasztalatokból érdemes tanulnunk! 2023-ra vonatkozóan a decentrumok a második negyedévre számítsanak világos útmutatásokra.” A szenátorok egyhangúan támogatták a javaslatot.
Lengvárszky Attila oktatási igazgató felhívta a Szenátus figyelmét arra, hogy az Országgyűlés december 7-i ülésén megszavazott egy olyan törvénymódosítást, mely egyebek között megszünteti a diploma nyelvvizsgához való kötöttségét.
“A törvénymódosítás azonban még nem jelent meg a Magyar Közlönyben” - tájékoztatta a szenátorokat az oktatási igazgató. Hozzátette: A nyelvvizsga könnyítése a PTE 568 volt hallgatóját érinti, de 316 olyan főt is, akik e tanév decemberi–januári időszakában terveznek záróvizsgát tenni.” Utóbbiak körében bizonytalanságot okoz az, hogy érinti-e őket a módosítás vagy sem. Lengvárszky Attila így fogalmazott: “Vélelmezzük, hogy a hivatalos megjelenést azért késleltetik, hogy rájuk is érvényes legyen a nyelvvizsga kapcsán a könnyítés. Javaslom, hogy a karok Tanulmányi Osztályai közleményben tájékoztassák az érintett hallgatókat, és kérjük türelmüket a megjelenésig.” A szenátorok támogatták a javaslatot.
A következő szenátusi ülésre 2023. január 19-én kerül majd sor.

Harka Éva

Harka Éva

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni