A Pécsi Tudományegyetem Karrier Irodája Szikra, láng, parázs, hamu: gyakorlatok a kiégés megelőzésére címmel ingyenes webináriumot tart október 16-án késő délután, melyre szeretettel várják a PTE leendő, jelenlegi és egykori hallgatóit, munkatársait, valamint minden további kedves érdeklődőt!
Mi vár rád az előadáson?
A webinárium során bemutatunk olyan megoldásfókuszú gyakorlatokat, kérdéseket, eszközöket, amiket egyénileg jól lehet használni arra, hogy a fókuszt a vágyott jövőre, egy stresszmentesebb életstílusra, érzelmileg kiegyensúlyozottabb mindennapokra tudjuk fordítani. A saját erőforrások feltérképezése hozzájárulhat a kiégés megelőzéséhez, különösen akkor, ha mindezt prevenciós fókusszal tesszük.
Az előadást tartja: Szirtesi-Nagy Réka
Tréner, coach, szervezetfejlesztési igazgató és a Megoldásközpontú Egyesület alelnöke. A tréningjein a tapasztalati tanulás elvei érvényesülnek, a résztvevők saját élményeken és reflexión keresztül tanulnak a saját működésükről, viselkedésükről, reakcióikról.
Rendszeresen tart trénerképzést, oktat coachképzésen, valamint szívügye a vállalati tréningek a vezetőképzés, konfliktuskezelés, kommunikáció, változáskezelés, motiváció, visszajelzés témaköreiben.
A megoldásfókuszú szemléletet a tréningekre is beviszi: a résztvevőkre partnerként tekint, sok kérdést és eszközt alkalmaz, amik az egyének és a csoport tanulása szempontjából hasznosak tudnak lenni.
Életfilozófiája egybecseng a megoldásfókusz egyik alappillérével: ami működik, abból csináljunk többet – és ez a program során is vezérelv lesz.
Maximális létszám: 400 fő
Az előadás időpontja: 2024.10.16. (szerda) 18:00 - 19:30
Az előadás linkje: Az előadáshoz tartozó linket e-mailben küldik ki a beregisztrált felhasználóknak az esemény kezdete előtti napokban.
Főbb témakörök
- A kiégés előjelei és folyamata: hogyan vegyük észre magunkon és másokon a kiégés jeleit?
- A stressz és a kiégés összefüggései
- Egyszerű stresszkezelő technikák a mindennapokban
- 10 kérdés, amit mindenképp tegyünk fel magunknak a kiégés kapcsán
- Egyéni erőforrások feltérképezése
- A közösség megtartó ereje