close
Címlap17. Partnerség a célok eléréséértNyolc karon vezetnek be modern tanulássegítő applikációt a PTE-n

Nyolc karon vezetnek be modern tanulássegítő applikációt a PTE-n

A Pécsi Tudományegyetem (PTE) az első magyarországi egyetem, amely szinte az összes karán bevezeti a Voovo tanulássegítő applikációt. A magyar fejlesztésű találmány a hallgatók életét hivatott segíteni és megkönnyíteni, hiszen sokkal jobb eredményekkel, a vizsgaidőszakban pedig kevesebb energiabefektetéssel abszolválhatják a vizsgákat, és ami ennél is fontosabb, tartósabb, biztosabb alapokon nyugvó tudást adhat az applikáció használata.

Hermán Benedek fejéből pattant ki az ötlet, miután sehogyan sem sikerült az egyetemi vizsgájára készülve bemagolni az anatómia nem túl parányi tananyagát, hogy segítség nélkül ez nem fog menni, kellene rá fejleszteni egy applikációt. Az eredmény önmagáért beszélt: évfolyamelső lett Benedek, méghozzá a legjobb anatómia-vizsga eredménnyel. Ezt követően jött az ötlet továbbfejlesztése: ha ez nála működött, miért ne működhetne más egyetemi hallgatónál is, miért ne segítene ezzel akár hallgatók százainak, ezreinek.

Így született meg a Voovo egy öt főből álló magyar csapat fejlesztése révén, egy intelligens tanulási platform, amely a szakaszos ismétlés és az aktív felidézés elvén alapulva személyre szabott tanulási megoldást kínál diákoknak és oktatóknak egyaránt, függetlenül attól, hogy orvostudományt, matematikát, vagy éppen valamilyen idegennyelvet tanulnak. 2022-ben jött ki az app, mára 20 ezer aktív felhasználója van, akiknek 15 százaléka magyar.

Fedeles Tamás, a PTE oktatási rektorhelyettese az újdonság bevezetése kapcsán elmondta: „Egyetemünk segíteni szeretne a hallgatóinak a Voovo-val, hogy még hatékonyabban sajátíthassák el az adott képzés tudásanyagát. Fontos hangsúlyozni, hogy a Voovo nem helyettesíti az előadásokat és a számonkéréseket, hanem támogatást nyújt hallgatóinknak a nagyobb mennyiségű elméleti tananyagok hatékony elsajátításában. Az applikáció jelmondata: „Az ismétlés a tudás anyja.” A Voovo folyamatosan emlékezteti a hallgatókat, hogy ismételjék a tananyagot, de mindezt egy játékos rendszerben.

Ráadásul értékes bónuszokat is nyerhetnek a hallgatók, mint például extra vizsgapont, beugró-mentesség, érdemjegy, vagy bármilyen pozitív motiváció, amit az oktató felajánl az adott kurzus esetében.

Az applikáció bevezetésével a hallgatói előmenetelt szeretnénk gördülékenyebbé tenni, s ezáltal a lemorzsolódás további csökkenését reméljük” – ismertette a részleteket a rektorhelyettes.

Hermán Benedek, az applikáció megálmodója és megalkotója hozzátette: „Más magyar egyetemeken, egy-egy képzés kapcsán ősszel már teszteltük a Voovot, és nagyon pozitív visszajelzéseket kaptunk. A diákok 92%-a naponta használta,

91%-uk számolt be jobb érdemjegyről, és több mint a diákok fele más kurzusokban is elkezdte használni az időközönti ismétlés és aktív felidézés metódusait.

A PTE volt azonban a leginnovatívabb hazai egyetem abban a tekintetben, hogy itt mindjárt nyolc karon vezetik be az oktatási portfólióba a Voovo Classroom egyetemi csomagot, annak használatát. Büszke vagyok rá, hogy Magyarország első egyetemén hamarosan a Voovo segítségével sajátíthatják el a tananyagot az egyetemisták” – hangsúlyozta a startup tulajdonosa.

A PTE 2025. február 10-től vezeti be az újdonságot, mégpedig a következő karokon: Általános Orvostudományi Kar, Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar, Egészségtudományi Kar, Gyógyszerésztudományi Kar, Műszaki és Informatikai Kar, Művészeti Kar, Természettudományi Kar, míg szeptembertől az Állam- és Jogtudományi Kar is csatlakozik a pilot programhoz. 

Kottász Gergely

Kottász Gergely

PTE sajtóreferens

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni