close
CímlapEgyetemi életÉlménydúsan indult a félév a Tanítsunk Magyarországért! programban

Élménydúsan indult a félév a Tanítsunk Magyarországért! programban

2023. február 27.

A 2019-ben indult Tanítsunk Magyarországért! program immár tizenhét egyetem és több, mint négyezer mentorált részvételével kezdte meg a 2022/23-as tanév második félévét. A Pécsi Tudományegyetem új mentorhallgatói és új mentoráltjaik első alkalommal egy vidám, érzékenyítő és csapatépítő élménynapon találkozhattak február 24-én a PTE TTK Sportcsarnokában.

„Ez egy jó hangulatú, élményekkel teli rendezvény, aminek a célja, hogy ez is hozzásegítse a gyerekeket és a mentoráló hallgatókat ahhoz, hogy szívesen vegyenek részt a programban”

– mutatta be a Mentoráltak napját dr. Jelenszkyné dr. Fábián Ildikó, felsőoktatási referens, majd hozzátette: ”Nyolc általános iskola összesen tíz osztálya, közel százötven mentorált és harminc mentor részvételével az Élményzóna tartotta a programot, az osztályok és a mentorok is új belépő egyetemisták számára. Ez az első alkalom, amikor találkozhatnak és megismerkedhetnek egymással. Minden iskolából elkísérik őket a kapcsolattartó pedagógusok, így az egyetemisták velük is felvehetik a kapcsolatot.”

A programban mentorok segítik Baranya megye hátrányos helyzetű kistelepüléseinek 5-6-7-8. osztályos diákjait abban, hogy

sikerrel végezzék el általános iskolai tanulmányaikat, tudatosan készüljenek a továbbtanulásra,

megszakítás nélkül folytassák tanulmányaikat a középfokú végzettség megszerzéséig, és hogy képesek legyenek kihozni magukból a maximumot – legyen az szakmaszerzés, érettségi, továbbtanulás, sport, művészetek és a végén elhelyezkedés a munkaerőpiacon. A program lehetőséget ad arra is, hogy az egyetemi mentorok megmutassák a diákoknak a településen túli világ izgalmait és lehetőségeit – állatkertet, múzeumot, középiskolákat, vállalkozásokat, hogy ezáltal

kicsit kinyíljon számukra is a világ.

„A programhoz csatlakozó leendő mentorok első lépésként egy Campus kredites kurzuson vesznek részt (Tanítsunk Magyarországért! — nonformális tanulástámogatásra és mentori feladatok ellátására felkészítő kurzus), ami felkészíti őket erre a feladatra. Ezt el kell végezniük ahhoz, hogy utána iskolás gyerekekkel foglalkozhassanak. A mentori tevékenységük segítéséhez is tartozik egy Campus kredites kurzus, amelynek keretében az oktatók felügyelik őket, valamint a felmerülő problémák esetén támogatást nyújtanak számukra, hogy beosztásra kerüljenek az iskolákba és be tudjanak vállalni egy 4-5 fős csoportot” – ismertette dr. Bótor Tímea felsőoktatási referens a Tanítsunk Magyarországért! programban való részvétel módját, majd megtudhattuk, hogy a mentoráltak általános iskolás korúak. Míg a program kezdetén csak a 7-8. osztályosok vehettek részt, később a hatodikosok is, és most már az ötödikesek is bekapcsolódhattak, mert

szerencsére egyre több hallgató jelentkezik mentornak. Most 124 motivált hallgatóval indult a félév, a PTE összes karáról jelentkeztek.

Tizenhét egyetem kapcsolódott már a programhoz, amely 2019-ben csupán négy egyetem részvételével indult. Összesen 1000 mentor segít 4000 diákot, 108 településen országszerte. Az adott megyében az egyetemváros körüli környező települések kapcsolódnak be, most kilenc baranyai iskola van a programban. Heti hat órában vállalják az egyetemisták, hogy a gyerekekkel foglalkoznak. Kapnak órakedvezményt is, amely a távolabbi településekre való eljutást teszi lehetővé. Ingyenesen utazhatnak, valamint ösztöndíjat is kapnak a hallgatók, amelynek egy részét a gyerekekre fordíthatják. 

Kipróbálnád magad mentorként? »

A PTE Tanáképző Központ oldalán tovább olvashatsz »

300 gyerek, 9 iskola, 18 osztály »

Tóth Mariann

Tóth Mariann

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni